LAAGRID


TRANSPORT LAAGRISSE ESMASPÄEVAL, 1. juulil 2024

09:00 Tabasalu Realiseerimiskeskus parkla
09:15 Harkujärve Põhikooli parkla
09:40 Keila Kooli pargimaja parkla (Pargi 2)

PÄEVAKAVA

 • 09:00 Äratus ja hommikune pesemine, hommikune sirutus
 • 09:30 HOMMIKUSÖÖK
 • 10:00 TEGEVUSED GRUPPIDES: töötoad, aktiivne tegevus, köögitoimkond.
 • 13:00 Asjade korrastamine, tegevuste lõpetamine, pesemine
 • 13:30 LÕUNASÖÖK
 • 14:00 TEGEVUSED GRUPPIDES: töötoad, aktiivne tegevus, köögitoimkond.
 • 17:00 Raputame pingeid maha – MIDAGI PÖÖRASELT LÕBUSAT!
 • 17:30 ÕHTUSÖÖK
 • 18:00 ÜHISED AKTIIVSED TEGEVUSED
 • 20:00 MOBIILTELEFONI KASUTAMISE AEG
 • 20:30 Väike snäkk ja õhtune kava
 • 21:30 Pesemine, õhtujutt
 • 23:00 Öörahu

LAAGRILAPSE REEGLID

Enne laagrisse tulekut palume reeglid lapsega koos läbi lugeda.

 • Laagris käitun kõigiga sõbralikult ja hoolivalt.
 • Võtan aktiivselt osa kõikidest laagris toimuvatest tegevustest.
 • Laagrisse võin elektroonikaseadmetest kaasa võtta ainult mobiiltelefoni, mida kasutan laagris ette nähtud ajal vanematele helistamiseks.
 • Palun ära võta laagrisse kaasa oma toitu ja jooki – meil on rikkalikult maitsvat toitu!
 • Matka ajal püsin alati koos laagrigrupiga.
 • Köögitoimkonnas olles kannan põlle (korraldajate poolt) ja hoian juukseid patsis.
 • Püsin laagri ajal laagri territooriumil – nii on kõigile turvaline!
 • Laagris hoian korda ja puhtust ning vastutan oma isiklike asjade eest.
 • Allika Puhkeküla varasse ja loomadesse suhtun hoolivalt.
 • Laagrikasvatajatega tehtud kokkulepetest pean kinni.
 • Laagrikasvatajate poole pöördun kõikide oma küsimuste, murede ja rõõmudega.

SOOVITUSLIK ASJADE NIMEKIRI

Asjad on soovitav pakkida väiksesse (käsipagasi) kohvrisse või spordikotti.

Kott pakkige koos lapsega, et ka teaks, mis tal kaasas on.

Kaasa palume võtta:

 • Magamiskott
 • Padi
 • Veepudel (KIRJUTADA PEALE NIMI!)
 • Riided: igapäevased mugavad riided. Metsas liikumiseks ja ratsutamiseks sportlikud ja pikad riided. Tuulejope ja vihmakeep, juhul kui lubab sadu. Soe pusa ja ööriided.
 • Jalanõud: soovituslikult tennised (kinnised jalanõud, 2 paari), plätud, sisejalanõud/sokid. KUMMIKUD!
 • Peakate (rätik või nokamüts)
 • Hügieenitarbed: kamm/juuksehari, tüdrukutel patsikummid, hambapasta ja hambahari, šampoon/dušigeel, käterätik ja saunalina
 • Päikesekaitse kreem
 • Sääse- ja puugitõrje vahend. Laagris on sääsetõrjevahendi toas kasutamine keelatud!
 • Lemmik juturaamat
 • Soovi korral mõni lauamäng, kaardid, kaisukas.
 • Telefon võib vajadusel kaasas olla, aga siis pange ka laadija kindlasti kaasa! Telefoni kasutamise aeg märgitud päevakavas.
 • Tahvelarvuteid ega muid elektroonilisi vahendeid laagrisse kaasa võtta pole lubatud! 
 • Palume toitu ja magusaid jooke laagrisse mitte kaasa võtta. Meil on toitlustamine 4 korda päevas ning oluline on see, et lapsed tervislikult toituksid.

LOODUSLAAGER KUNSTI JA PILLIMÄNGUGA 2023

2023. aasta II laagrivahetuses osalesid 9.-14. aastased noored. Tegutsesime palju looduses ning igapäevaselt toimusid ka erinevad kunsti-, pilli- ja kokanduse õpitoad. Kunstis näitasid lapsed oma loovust tengelpungade valmistamisel ja aumärgi meisterdamisel. Kujundatud said ka laagri noodikogumiku kaaned. Pillimängus võtsime lisaks väikekandlele, plaat- ja rütmipillidele, sellel aastal juurde ka ukulele ja vilepilli harjutamise. Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus viimasel päeval ühismängu õpitud lugudega. Kokkamises tegime seekord toitu ka suurel wokpannil ning küpsetasime minipannkooke.

Sellel aastal saime Maasika talus nii ratsutada, paadiga sõita, köiel kiikuda kui ka SUP lauaga sõita. Väga vahva oli lõkkeõhtu, kus lisaks grillimisele, sai laulumänge mängitud, lapsed esitasid oma välja mõeldud regilaule ja improvisatsioonilisi palu ning unetutel jätkus juttu lõkke ümber veel tunde.

Ökula Teenused OÜ koos Loovuslabor MTÜ’ga korraldas juba neljandat aastat järjest vahva laagrisuve. Suur tänu sulle, Evelina Bartške, suurepärase koostöö eest! Lisaks täname meie laagrikasvatajaid Karin Peedo, Meeri Rästas ja Karin Purde! Täname ka Allika talu ja Maasika talu pererahvast lahke vastuvõtu eest!

Pildigalerii: Looduslaager kunsti ja pillimänguga 2023

Video: Ühine pillimäng


LOODUSLAAGER MEISTERDADES JA MUSITSEERIDES 2023

2023. aasta I laagrivahetuses osalesid 7.-12. aastased lapsed. Toimetus jagus nii tuppa kui ka õue. Meisterdatud said valmis vahvad vissikassad, binoklid ja lilleprossid. Kujundatud said ka laagri noodikogumiku kaaned. Pillimängus võtsime lisaks väikekandlele, plaat- ja rütmipillidele, sellel aastal juurde ka ukulele ja vilepilli harjutamise. Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus viimasel päeval ühismängu õpitud lugudega.

Maasika talus käisime ratsutamas, paadiga sõitmas ja köiel kiikumas. Allika talu peremees näitas meile oma talumajapidamist ning pajatas vanu lugusid. Tore oli ka eelviimase päeva lõkkeõhtu, kus sai grillitud, mängitud laulumänge ja muidu lustitud.

Pildigalerii: Looduslaager meisterdades ja musitseerides 2023

Video: Ühine pillimäng


KUNSTI- JA KANDLELAAGER 2022

2022. aasta II laagrivahetuses pühendusime nii kunstile kui ka kandlemängule. Meisterdasime köitepapist kaantega rõngasköites retseptiraamatu, prosse ja helkuri. Lisaks tegid lapsed tutvust gobelääniga. Iga päev toimusid ka väikestes gruppides kandle õpitoad. Harjutasime kandlemängu kui ka ansamblimängu, põimides lugusid kokku kandle, rütmi- ja plaatpillidega. Lisaks said kõik grupid endale improvisatsioonilise ülesande. Iga grupp sai loosi tahtel endale ühe looduskeskkonna ja ühe põhiemptsiooni, millest hakata lugu kirjutama. Rühmatöö tulemus esitati teistele lõkkeõhtul.

Käisime külas Maasika talu hobustel, sõitsime paadiga ning kiikusime köiega. Käisime vaatamas ka Kopli talu musta värvi parte ning loomulikult kokkasime ühiselt. Lisaks on meil lahedad mänguõhtud ning eelviimase päeva lõkkeõhtu koos ennemuistsete lugudega meie peredest.

Ökula Teenused OÜ koostöös MTÜ Loovuslaboriga korraldasid juba kolmandat aastat järjest vahva laagrisuve. Suur tänu Evelina Bartške! Lisaks täname meie särasilmseid laagrikasvatajaid Karin Peedo, Carita Küünemäe ja Meeri Rästas!

Pildigalerii: Kunsti- ja kandlelaager 2022

Video: Ühine pillimäng

Video: Improvisatsiooni ülesanne


PÄRIMUSLAAGER 2022

Pärimuslaagriga algas meie kolmas laagrisuvi Allika Puhkekülas. Suur tänu peremees Antsule sooja vastuvõtu eest!

Pärimuslaagris oli ka sellel aastal suur roll muusikal. Igapäevaselt õppisime mängima väikekannelt. Grupid moodustasime vastavalt laste pillimänguoskusele. Lisaks said lapsed ka vabal ajal pilli harjutada. Loomulikult oli laagris ka ühismängimisi ja laulmist ning tegime ka esimesed katsetused ansamblina, lisades kanneldele ka rütmi- ja plaatpille. Õppisime ka vahvaid laulumänge. Lisaks meisterdame mullitajaid, aretekarpi, tuulevurri ja värvilise mandala.

Laagri jooksul külastasime Maasika talu hobuseid, sõitsime paadiga ja kiikusime köiega. Allika talu peremees tegi ka oma talus ekskursiooni ning käisime metsas marjul. Iga päev kokkasime ja eelviimase laagripäeva õhtul pidasime lõkkeõhtut koos vahvate laulumängudega ning jutustasime lugusid meie esivanemate elust.

Pildigalerii: Pärimuslaager musitseerides ja meisterdades 2022

Video: Ühine pillimäng


ÕPIHUVILAAGER 2021

Tänu Haridus- ja Teadusministeeriumilt saadud õpihuvi laagri projekti toetusele said augustis vahva 3-päevase laagri 16 toredat I kooliastme õpilast. Laagripäevad olid sisukad: tutvusime erinevate rütmi- ja plaatpillidega ning rahvapillidega. Igapäevaselt harjutasime väikekannelt ja lahendasime muusika, matemaatika ja eesti keelega lõimitud rühmatöö ülesandeid. Arendatud sai nii laste sotsiaalseid kui ka sõnavaralisi oskuseid. Külastasime Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumit ja Pakri tuletorni. Osalesime savitöötoas ning lapsed said meisterdada ka endale vahvad trummid ja disainida pakutrükitehnikas kotid.

Väga tore oli kuulda osade laste suust laagri lõpus kommentaarina seda, et neil tuli kohe kooli minemise isu tänu põnevatele tegevustele. Seega võib julgelt väita, et laager täitis igati oma eesmärki.

Laager õnnestus tänu toredatele koostööpartneritele. Suur tänu Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum, Pakri Express, Pakri tuletorn. Maitsvad toidud valmistas meile kohvik “Anne Koogikodu” ning laagritegevuseks saime kasutada Lääne-Harju vallavalitsuse ruume.

Eriline tänu tublidele ja töökatele õpetajatele Karin Peedo, Evelina Bartške, Marion Nordström ning toredatele abilistele Meerile ja Melissale.

Pildigalerii: õpihuvilaager Paldiskis 2021


PÄRIMUSLAAGER 2021

Pärimuslaager oli sellel aastal väga populaarne. Kokku osales laagris 26 last. Viie päeva jooksul sai disainitud pakutrükitehnikas kott ja puidust uksesilt, lisaks punutud vahva öökull. Tegime tutvust erinevate rütmi- ja plaatpillidega ning igapäevaselt toimusid ka väikekandle õpitoad. Lapsed said proovida kätt ka kokakunstis. Käisime külas Maasika talu hobustel, kiikusime köiega ning sõitsime paadiga. Allika talu peremees tutvustas meile loomi, taimi ja talu eluolu aegu tagasi. Lapsed said osaleda ka väga lahedas aaretejahis. Eelviimasel õhtul sai korraldatud ka vahva lõkkeõhtu koos grillimise, mängude ja tantsuga. Laager kulmineerus armsa minikontsertiga Allika ja Maasika talu rahvale.

Juba teist suve järjest korraldas Ökula Teenused OÜ laagri koostöös MTÜ Loovuslaboriga. Suur tänu Evelina Bartške! Lisaks täname meie särasilmseid laagrikasvatajaid Karin Peedo ja Carita Küünemäe!

Pildigalerii: Pärimuslaager 2021

Video: Ühine pillimäng


LOOVUSLAAGER 2020

Loovuslaagris meisterdasime palju. Viie päeva jooksul tegime pakutrüki tehnikas põlle, disainime rahvusliku nuku ning puidust pannilabida. Lisaks viltisime loomi, meisterdame prosse ja helkureid. Tegime katsetusi ka traaditööga ning meisterdasime päiksepüüdjad. Lisaks maalisime lõuendile ka mandalaid. Loomulikult olid laagris vahvad mängud, ratsutamine, ühine kokkamine, lahedad mänguõhtud ning ka lõkkeõhtu.

Pildigalerii: Loovuslaager meisterdades ja matkates 2020


PÄRIMUSLAAGER 2020

Pärimuslaagris olid tegevused seotud väga palju muusika, pillimängu, laulu ja meisterdamisega. Igapäevaselt õppisime mängima väikekannelt. Grupid moodustasime vastavalt laste pilllimänguoskusele. Vabal ajal mängisid lapsed omaalgatuslikult pilli, kusjuures lugusid õpetati ka üksteisele. Laagri jooksul sai korraldatud mitu ühismängimist ning lisatud lugudele veel erinevaid rütmi- ja meloodiapille. Laagri viimasel päeval esitasime õpitud lood Allika Puhkeküla pererahvale.

Lisaks pillimängule õppisime laagris erinevaid laulumänge, rääkisime sellest, kuidas inimesed vanasti elasid ning milliseid toimetusi tegid. Allika Puhkeküla peremees tegi meile ka selleteemalise ringkäigu oma taluhoovis. Meisterdatud sai mitu praktilist eset. Laagri jooksul said lapsed disainida endale pakutrükitehnikas koti, meisterdada trummi ja viltida. Toimus ääreltult põnev aaretejaht, mille tulemusena sai igaüks endale teha looduslikest pärlitest väekaelakee. Palju positiivseid emotsioone pakkusid Maasika talus ratsutamine, lõkkeõhtu ning reedehommikune marjulkäik.

Pildigalerii: Pärimuslaager musitseerides ja meisterdades 2020

Video: Ühine pillimäng