Palkmajadest


Juba aastaid on vanad Eestlased elanud palkmajades ning seda kindlasti põhjusega. Palkmaja elukeskkond on tervislik, kuna kogu maja hingab ehk teisisõnu toimub loomulik ventilatsioon.

Puit toimib justkui svamm, mis liigse niiskuse korral imeb selle endasse ning kuiva õhu korral päästab selle taaskord elukeskkonda tagasi.

Samuti on igasuguste kappide, piltide ja konksude seinale kinnitamine käkitegu – lase kruvi seina ning paigaldatud ese seisab puidu sees kaljukindlana kinni.

Lisaks on palk monoliitne ja juhul, kui pinnas maja alt peaks juhuslikult järgi andma, siis pragude tekkimisest võib palkmaja omanik vaid unistada.

Lisaks on õigesti ehitatud palkmaja puhul tegu majaga, mida ka tegelikult on võimalik pärandada põlvest-põlve. Seda on tõestanud meie esivanemad meile juba piisavalt, et palkmajad on ka 100 aasta möödudes väärikalt püsti.

Positiivseid külgi on palkmaja puhul palju, kuid eelkõige peab inimene seda tunnetama. Seepärast on meil ka näidismaja Kloogarannas, mida soovikorral saab külastada.